Pack of Best 5 TRIPS /from JAMBAINI -FAST version

Pakiet pięciu najciekawszych zanzibarskich wycieczek, w wersji „fast”- 3 dni. Transport z miejscowości Jambiani. Spotkasz 100 letnie żółwie, zanurzysz się w bajkowym podwodnym świecie, tuż przy małych rajskich wysepkach, popływasz w oceanie z dzikimi delfinami. Staniesz oko w oko z ciekawskimi czerwonymi małpami. Zwiedzisz niezwykłe kamienne miasto Stone Town, oraz gratis odwiedzisz Vanilla House znany z ksiażki „Dom na Zanzibarze”

PROGRAM

 

Spotkanie o godzinie 9 w recepcji hotelu. Wyjazd na SPICE TOUR, plantację przypraw, gdzie zobaczymy jak wygladają w naturalnym środowisku egzotyczne przyprawy. Następnie wyruszamy na kolejna wycieczkę STONE TOWN, zwiedzanie z przewodnikie miasta, uliczek, sklepików. Czas wolny mozna wykorzystać na zjedzenie lunchu (koszt ok 15 USD we własnym zakresie). Powrót do hotelu ok 16.

Wyjazd z hotelu o godzinie 8 na SAFRAI BLUE, relaksujący rejs z doskonałym lunchem na rajskiej plaży. Powrót do hotelu ok. 18

Wyjazd z hotelu o godzinie 13. Wyjeżdżamy na wyprawę do JOZANI FOREST, na spotkanie z czerwonymi małpami. Około godziny 16 wyruszamy na kolejną wycieczkę do KIZIMKAZI DOLPHIN SAFARI , tym razem aby poznać mieszkańców oceanu, delfiny.Jeśli nie pokażą się delfiny będziemy mogli spokojnie popływać z maską i rurką i oglądać ryby i rafę. Będziemy podziać zachód słońca na łódce lub jeśli będzie odpływ podczas spaceru po zatoczkach pomiędzy skałami w okolicy Kizimkazi. Na zakończenie wyruszamy do VANILLA HOUSE na lekka kolacje. Powrót do hotelu ok. godziny 20.

Jest to PAKIET 5 wycieczek. Wycieczki są realizowane zgodnie z programem w ciągu trzech kolejnych dni z miejscowości Jambiani. Minimalny wiek uczestnika to 5 lat. Minimalna wymagana ilość osób to 2. Można dokonać rezerwacji na maksymalnie 6 osób. W przypadku chęci zakupu pakietu na większa ilość osób prosimy o kontakt z naszym biurem.

* transport samochodem z kierowcą, z hotelu i do hotelu (obiekt musi znajdować się w miejscowości Jambiani)
* przewodnik w Stone Town i na plantacji
* wstępy do wymienionych miejsc
* zwiedzanie STONE TOWN
* SPICE TOUR
* obfity lunch podczas SAFARI BLUE
* snorkeling podczas SAFARI BLUE (maska, rurka, płetwy)
* JOZANI FOREST z przewodnikiem, spotkanie z endemicznymi małpami i ogromnymi zółwiami. Las deszczowy i mangrowy
* snorkeling w KIZIMKAZI, podczas pływania z delfinami (maska, rurka, płetwy)
* lekki lunch w Vanilla House i kawa

* ubezpieczenie turystyczne
* woda
* wyzywienie, poza wymienionymi (SAFARI BLUE, VANILLA HOUSE)

SPICE TOUR

Na wyspie do dziś uprawiane są wszystkie przyprawy świata, podczas wycieczki będziemy mogli zobaczyć, powąchać i posmakować świeże liście, owoce, korzenie kilkudziesięciu roślin. Tu również wyrabia się tajemnicze leki z ziół oraz doskonałe naturalne kosmetyki.

STONE TOWN

Zanzibar jest pełen poruszających historii. Od czasu kiedy przybyli tu pierwsi osiedleńcy z lądu afrykańskiego 2 tysiące lat temu, następnie Arabowie i Portugalczycy, a na koniec Anglicy, wpływy tych czasów i różnych kultur czuje się w każdym zakątku Zanzibaru. Wprawdzie miasto jest nieco zaniedbane, jednak wspaniała architektura, przepięknie rzeźbione drzwi, wąskie uliczki i wiecznie uśmiechnięci Zanzibarczycy jest fantastyczne – to miejsce jedyne na świecie o tak przyjaznej i egzotycznej atmosferze.

Polecamy zobaczyć:
* Muzeum pamiątek
* Katedrę wybudowana na miejscu gdzie odbywały się największe targi niewolników na świecie
* Pałac cudów
* Pałac Sułtana
* stary fort
* targowisko warzyw, ryb, owoców morza i przypraw

SAFARI BLUE

Safari Blue to całodzienna wycieczka po Oceanie Indyjskim w archipelagu wielu wysp po południowo-zachodniej stronie Zanzibaru.

Wyruszamy samochodem na zachodnie wybrzeże Zanzibaru. Płyniemy drewnianą tradycyjną łodzią dhow. Pierwszy przystanek (po ok. 1h płynięcia) robimy na piaskowej wyspie, która wyłania się z oceanu tylko podczas odpływów. Jest to rozłożysta łacha piachu, na której jest zupełnie pusto. Tu obsługa wycieczki rozbija namiot i przygotowuje dla nas poczęstunek z owoców. Jest tu czas, aby pochodzić po wyspie, poopalać się i popływać.

Po około godzinie ponowie wsiadamy do łodzi i płyniemy (ok.10 minut) na snorkling na rafę koralową. Tam przewodnik wskakuje z nami do oceanu i pokazuje nam cudowny podwodny świat – piękne koralowce, rośliny, kolorowe ryby, kraby, jeżowce i wiele innych podwodnych stworzeń.

Gdy już wszyscy się napatrzą i porobią zdjęcia, wracamy do łodzi i płyniemy (ok. 20 minut) na wyspę Kwale. Tam spożywamy pyszny lunch składający się z wielu rodzajów owoców morza (langusty, ośmiornice, krewetki, homary), ryb oraz ryżu, frytek i surówek. Na deser degustacja wszystkich owoców zanzibarskich oraz kawa z Amarulą. Po posiłku mamy czas przejść się po plaży i podziwiać lokalną sztukę – przy plaży znajduje się wiele straganów z rękodziełem (obrazy, odzież, biżuteria – wszystko ręcznie robione). Następnie nasz przewodnik zabiera nas w głąb wyspy, gdzie możemy wspiąć się na olbrzymie i bardzo stare drzewo baobabu oraz wejść na wieżę widokową, z której roztacza się zapierająca dech w piersiach panorama na tropikalną zieleń lasu połączoną z turkusem oceanicznej wody.

Następnie płyniemy na ostatnią już wyspę – Miwi (ok. 20 minut). Jest to mała niezamieszkała skalista wysepka, na której rośnie las mangrowy i przy której znajdują się urocze zatoczki. Możemy tu pływać, opalać się i spacerować. Po długim relaksie ponownie wsiadamy do łodzi i wracamy na Zanzibar, do naszego hotelu.

JOZANI FOREST

Rezerwat endemicznych małp zanzibarskich: gerez czerwonych. Żyją na wyspie od 1,5 tysiąca lat. Są to małpy o czerwonawym futrze, żyją tylko na Zanzibarze. Próby przeniesienia i zasiedlenia nimi innych terenów nie udały się nigdy. Są bardzo zabawne i płochliwe. Żyją w grupach rodzinnych ok. 40 osobników w tym nie więcej niż 4 samców. Żywią się liśćmi figowców, niedojrzałymi owocami, kokosami, owocami mango. W ich organizmach znajduje się bakteria, która pomaga w trawieniu niedojrzałych owoców. Miejscowa ludność wierzy, że małpy te przenoszą choroby, dlatego długo były tępione. Należy nie zbliżać się do nich bliżej niż 3 m i chronić oczy przed kontaktem z nimi. Obok sanktuarium ogormnych zółwi i zółwii wodnych otwarte około 2012 roku.

KIZIMKAZI

Kizimkazi to wioska leżąca na południowym przylądku Zanzibaru. Miejsce jest nazywane Zatoką Delfinów. Stąd na ocean wypływają łodzie i można pływać i nurkować z delfinami.

price 150$/os.

child 2-12 75$

Chcesz zarezerwować?

W wyszukiwarce wybierz kraj: ZANZIBAR

Can’t find your dreamed safari? Write to us!

  • Date
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
What else do we have for you
Leave Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit